Millest ma üldse peaks alustama? Siin segadus ja seal hunnikud. Igast toanurgast vaatavad vastu justkui kohustused, mis hõikavad: mina, mina, mina. Kuidas ma tean, mida teha ja mis järjekorras? See on lõputu…
Jah, tuttavad mõtted. Võid oma ümbruse meeldivaks saamiseks rabeleda iga päev jooksvalt ja tunda, et asjad siiski ei liigu soovitud suunas ja segadus tuleb justkui iseenesest tagasi. Või siis läheneda olukorrale süsteemselt ja teadvustada: jah, see tundub küll lootusetu/suur ettevõtmine/lõputu, kuid ma tean, et saan hakkama.
Ma ei räägi siinkohal koristamisest ja kraamimisest, vaid loobumisest ja vähendamisest. See ei ole üks koristuspäev, vaid kuu, pool aastat või miks mitte aasta kestev protsess, mille käigus vaatad läbi mitte vaid füüsilised esemed, vaid ka harjumused, valikud, süsteemid, päevakavad jm.
Nagu juba arvata võid, soovitan Sul kasutada süsteemset lähenemist. Kõige lihtsam on siiski alustada esemetest meie ümber. Seepärast mõtleme esmalt asjadele keskkonnas.
Alusta ettekujutuse loomisest, kuidas ja millisena näed oma kodu/tööruumi/muud keskkonda, kui oled selle protsessi lõpetanud. Mis on Sinu jaoks selles oluline, et tunneksid end mugavalt? Mis annab Sulle rahu ja kerguse? Millises ruumis ja missuguste esemete keskel tunned end hästi?
Kuigi ettekujutuse loomine võib tunduda asjatu etapp ja palju rohkem tulemust näib toovat kohe pihta hakkamine, siis julgustan Sind seda osa mitte alahindama. Meie soovitud nägemuse loomine ja ette kujutamine on võimas tööriist, mis aitab Sind kogu protsessi jooksul. See on justkui pidepunkt, mis motiveerib edasi liikuma ja annab teadmise, et lood oma ideaalset elu.